RED | film

Właśnie oglądam film RED. “Retired Extremely Dangerous. Właśnie teraz…. i widzę taką scenkę. W pewne zimowe popołudnie do salonu swojego domu, od strony ogrodu wchodzi Rosyjski agent. Starszy gościu. Podchodzi do stojącego przy stole swojego przyjaciela, amerykańskiego agenta. Rozpina zimową kurtkę. Opis brzmi jak wstęp do niemieckiego thrillera umyłem go pod prysznicem“.

Mówi: (…) to mi zrobiła miłość mojego życia, która dziś stoi na ganku z moimi przyjaciółmi i pije razem z nami wódkę. Trzy kulki w pierś i jakoś uszedłem z życiem. Nie rozmawialibyśmy teraz gdybym dostał w “karmnik”. Wiedziałem że wciąż mnie kocha. To co zrobiła było dla niej bardzo niebezpieczne, jednak… dla miłości robimy zwariowane rzeczy; Nie obawiaj się ryzykować dla miłości przyjacielu. Ze swoją oddaną grupą, nie ma takiej rzeczy której nie będziesz w stanie podołać. (…) No i potem jadą z tym – [ koksem! ]

Film oparty na kultowym komiksie RED. Autorem tej pełnej akcji historyjki jest Warren Ellis i Cully Hamner. Główne role: Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich i Helen Mirren. Dobra, dosyć. Teraz jazda do kina! Dobry film.